Yurtlar Başvuru ve Ücretleri


KAYIT İŞLEMLERİ

Yurt başvuruları üniversite kayıt haftası ile birlikte başlayacak olup öğrenciler kayıt işlemlerini bu süre içerisinde yapmak durumundadır. Söz konusu kayıt işlemleri yurda ilk defa kayıt yaptıracak olan Ufuk Üniversitesi öğrencileri için de geçerlidir.

Kayıt işlemlerinin yapılabilmesi için ücret ve depozitonun yatırıldığına dair dekont dahil aşağıdaki belgelerin tamamının hazırlanmış olması gerekmektedir. İstenilen belgelerde herhangi bir eksiklik olduğu tespit edildiği takdirde öğrencinin kayıt işlemleri beklemeye alınmakta ve oda zimmetleme işlemi eksiklikler giderilene kadar yapılmamaktadır. 

Yurtlarımıza yeni kayıt yaptıracak olan öğrencilere herhangi bir ön sıralama yapılmaksızın kayıt gününde oluşan sıraya göre işlem gerçekleştirilecektir. Yurtta mevcut kontenjan dolana kadar kayıt işlemleri devam edecektir.

BAŞVURU BELGELERİ 

Öğrencilerimizin yurda kesin kayıt yaptırabilmeleri için kayıt sırasında Yurt Müdürlüğüne teslim etmeleri gereken belgeler aşağıda yer almaktadır.

 • Müracaat Dilekçesi (Kayıt esnasında Yurt Müdürlüğünden temin edilecektir.)
   
 • Öğrenci Kimliği/Belgesi: Ufuk Üniversitesi öğrencisi olduğunu ispatlayan "Öğrenci işlerinden alınmış öğrencinin öğrenimine devam ettiğini gösteren belge"
   
 • Adli Sicil ve Arşiv Kaydı Belgesi
   
 • Sağlık raporu: Sağlık durumunun yurtta kalmasına elverişli olduğunu belirten ve hekim tarafından düzenlenen sağlık raporu.
   
 • Öğrencinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olan nüfus cüzdanı fotokopisi
   
 • Velinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olan nüfus cüzdanı fotokopisi
   
 • Vesikalık fotoğraf: 2 adet yeni çekilmiş
   
 • Ücret ve Depozito Dekontu: Yurt ücretini ve depozito bedelini Halkbank Çukurambar Şubesi (Şube kodu: 1310), TL Hesap Numarası: 16100016, IBAN: TR59 0001 2001 3100 0016 1000 16  Ufuk Üniversitesi hesabına yatırıldığına dair üzerinde “YURT ÜCRETİ” ve “YURT DEPOZİTOSU” ibaresi bulunan dekont
   
 • Kan Testleri: 

    1. AIDS (HIV) Testi

    2. Hepatit B ve C (HBsAg, antiHBS, antiHCV)

    3. Kan Grubu raporu veya kartı 

 

2021-2022 AKADEMİK YILI YURT ÜCRETLERİ 

ODA TİPİ

ODA FİYATI

1.TAKSİT

2.TAKSİT

DEPOZİTO

Tek Kişilik Oda

25.493 TL

12.746,5 TL

12.746,5 TL

2.549,3 TL

Çift Kişilik Oda

19.261,19 TL

9.630,595 TL

9.630,595 TL

1.926,119 TL

Depozito; Barınma hizmeti ücretinin bir aylık kısmına tekabül etmektedir.

NOT: YURT ÜCRETİMİZE SABAH KAHVALTISI DAHİLDİR.

Depozito her öğrenciden tahsil edilmektedir ve öğrenciye zimmetlenen odada ve içindeki eşyalarda oluşan zarar ziyanı karşılamak üzere alınmaktadır. Yıl sonunda zarar ziyan tespiti yoksa depozitonun tamamı iade edilir. Zarar ziyan tespit edilirse hasarı karşılayacak miktar kesildikten sonra depozitonun kalanı iade edilir.

Yurt ücretleri iki eşit taksitle tahsil edilmektedir. Güz ve Bahar dönemleri için ödemelerin yapılması gerektiği son tarihler yurt yönetimi tarafından yurdun ‘Duyuru’ sayfasında ilan edilir. Ödemesini belirtilen süre içerisinde yapmamış veya kayıt belgelerinde eksikliği olan öğrenciler yurda kabul edilmeyecektir.

Yurt ücreti ödeme işlemlerini internet üzerinden yapan öğrencilerimiz oluşturdukları elektronik dekontun üzerine yukarıda belirtilmiş olan kimlik ve dönem bilgilerini "NOT"  veya "AÇIKLAMA" kısmına işledikten sonra dekontu yurdun e-posta adresine göndermeleri yeterlidir. Ayrıca çıktı ibraz etmeye gerek yoktur. Bankadan kağıt makbuz alan tüm diğer öğrencilerimiz dekontun aslını yurt ofisine teslim etmek zorundadır.