Hemşirelik Yüksekokulu


Kuruluş ve Tarihçe
Ufuk Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu 15.12.1999 tarih ve 4488 nolu kanun ile (RG 18.12.1999 / 23910 S) kurulan yüksekokullardan biridir. Yüksekokul 2005-2006 eğitim öğretim yılı güz döneminde Prof.Dr.Refia Palabıyıkoğlu’nun kurucu müdürlüğünde 20 öğrenci ile eğitim öğretime başlamıştır.Okulumuz da şu an 240 öğrenci mevcut olup eğitim yabancı dil destekli Türkçedir. Okulumuz ilk mezunlarını 2008–2009 eğitim öğretim yılında vermiştir.

Vizyonumuz
Atatürk ilke ve inkılâplarının ışığında ülkemiz için tüm gücüyle, demokratik düşünce, bilimsel yaklaşım ve etik kurallara bağlı çalışabilen. Araştırmacı kimliği ile bilimsel çalışmalar geliştirebilen. Hemşirelik hizmeti verilen birey, aile ve topluma, mesleğine, meslek örgütüne ve sağlık ekibine karşı sorumluluk bilinci alabilen. Bilim ve sanattan oluşan hemşirelik mesleğini, sağlık bakımı verirken en üst düzeyde kullanabilen. Uluslararası kabul gören nitelikli mezunlar verebilen bir eğitim kurumu olabilmektir.

Misyonumuz
Öğrencilerimize demokratik ve bilimsel öğrenme ortamı hazırlamak. Öğrencilerimizin etik değerler ve bilimsel bakış açısına sahip olmasını sağlamak. Nitelikli lisans eğitim programı ile çağdaş yaklaşımlar doğrultusunda sağlığı değerlendirebilen araştırmacı, eğitimci, uygulayıcı, yönetici ve lider hemşireler yetiştirmek böylece hemşirelik bakım kalitesini yükseltmek.