Duyurular ve Faaliyetler


ÖNEMLİ DUYURU

2020-2021 Akademik Yılı Güz Yarıyılında Fakültemizdeki tüm dersler online yaplacaktır.

 

ÖNEMLİ DUYURU (07.07.2020)

2020-2021 Güz yarıyılı Rehberlik ve Psikolojik Danışma lisansüstü programı başvuruları başlamıştır. Başvuru ve koşulları incelemek için tıklayınız.

2020-2021 Güz yarıyılı İngliz Dili Eğitimi lisansüstü programı başvuruları başlamıştır. Başvuru ve koşulları incelemek için tıklayınız.

 

ÖNEMLİ DUYURU (03.07.2020)

Tüm öğrencilerimizin dikkatine!

2019-2020 eğitim-öğretim yılı yaz öğretimi duyurusu için tıklayınız.

 

ÖNEMLİ DUYURU (17.06.2020)

Tüm öğrencilerimizin dikkatine!

Bütünleme sınavları 29 Haziran - 3 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

ÖNEMLİ DUYURU (05.06.2020)

Tüm öğrencilerimizin dikkatine!

Moodle Uzaktan Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinde yapılacak olan deneme sınavımız 08.06.2020 Pazartesi günü saat 15:00'te başlayacak ve 30 dakikalık bir sınav olarak gerçekleştirilecektir. Katılım sağlamak isteyenleri bilgilendirmek isteriz.

Ders adı : Deneme ef

Kayıt şifresi: deneme1 

 

ÖNEMLİ DUYURU- (29.05.2020)

Değerli Öğrencilerimiz,

Üniversitemizin tüm akademik birimlerinde yapılacak sınavların sınav tarihleri belli olmuş ve her bir birimin sınav takvimi kendi web sayfalarında açıklanmıştır. Lütfen bu süreçte sizlere e-posta veya sms ile yapılacak olan bildirimleri ve web sitesi duyurularımızı dikkatle takip ediniz. Sınavlara katılım için hem ders sorumlularının  hem de öğrencilerin yararlanacağı bilgilendirme materyalleri hazırlanmış olup, web sitemizde bulabilirsiniz.
 
Ders sorumlusunun tercihine göre; sınavlarda ölçme değerlendirme yöntemi olarak ödev ve proje yöntemleri kullanabileceği gibi çoktan seçmeli, açık uçlu veya tamamlama sorularından oluşan sınavlar da uygulanabilecektir.
Sınavlar online ve kısıtlı süreli olacaktır.

Yapılacak online sınavlarda Moodle platformu kullanılacaktır ve her öğrencinin sınavlara katılımı için gerekli düzenlemeler yapılmıştır.
Sınav süresince öğrencilerin istedikleri zaman istedikleri soruya ulaşabilecekleri ve yanıtlayabilecekleri şekilde sınav düzeni oluşturulacaktır. 
 
Belirtilen süre bitiminde sınavlar sonlandırılacaktır ve tekrar sınava geri dönmek mümkün olmayacaktır.

İnternet erişiminde zorluk veya teknik yetersizlikler nedeni ile online sınavlara katılamayacağını düşünen öğrencilerimiz için hem İncek Kampüsümüzde hem de Balgat kampüsümüzde “online sınava” katılabilmeleri için bilgisayarlı sınav salonları oluşturulacaktır. Bu imkanlardan yararlanmak isteyen öğrencilerimizin bir program yapılabilmesi amacı ile önceden başvuruda bulunmaları zorunludur. Bu amaçla bu durumdaki öğrencilerimizin 30.05.2020 tarihine kadar ilgili fakülte/yüksekokul/enstitü sekreterliklerine dilekçe ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
Başarılar dileriz.

İyi çalışmalar.
Saygılarımla.

Öğr. Gör. Elif AKYOL

 

Eğitim Fakültesi oryantasyon programının detaylarına ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ.

 

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Ufuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi, bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliklerini okul dışına taşıyarak müze salonlarını dershane olarak kullandı. Bu kapsamda, Eğitim Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencileri, Ankara merkezde bulunan eğitimle igili;Ankara Atatürk Eğitim Müzesi, Ankara 75.Yıl Cumhuriyet Eğitim Müzesi ve Ankara İl Eğitim Tarihi Müzesi'ni ziyaret ederek 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı.

.............................................................................................   .............................................................................................   .............................................................................................
   
         
   

 

 

T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı Yarı-zamanlı eleman alacaktır. Başvuru yapmak isteyen fakültemiz öğrencilerinin Eğitim Fakültesi Dekanlığına müracaat etmeleri rica olunur. İlan detayı için lütfen TIKLAYINIZ. 

2017 KPSS değerlendirme sonuçlarına göre üniversitemiz Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışma Programı'nın üniversiteler arası sıralamasını gösterir dağılım için lütfen TIKLAYINIZ.   

 

EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen öğretmenler günü kutlaması Vakıf başkanımız Op. Dr. Orhan Girgin, Rektörümüz Prof. Dr. Tevfik Tezcaner, dekanlarımız, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Eğitim fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mustafa Kılıç tarafından “Öğretmen mi yoksa öğretmen tutumları mı ön planda olmalıdır?” başlıklı bir konuşma yaptı. Kutlamada, Ufuk Üniversitesi öğrencilerinin öğretmenler günü ile ilgili görüşlerinin yer aldığı video gösterimi ve şiir dinletisine yer verilirken  Eğitim Fakültesi mezun ve son sınıf öğrencilerinin katılımıyla Prof. Dr. Mehmet Demirezen moderatörlüğünde “Fakülte ve Okul Yaşantıları” adlı panel düzenlendi.

 
 

 

 

Öğrenci Temsilcisi Seçimlerinin Ertelenmesi Duyurusu


Ufuk Üniversitesi Topluma Hizmet Etmeye Devam Ediyor !

Eğitim Fakültesinde her dönem verilen Topluma Hizmet Uygulamaları dersi, öğrencilerimize bir toplumun bireyi olduklarını hatırlatması ve yardımlaşmanın önemini vurgulaması açısında önem arzetmektedir. Ders kapsamında öğrencilerimiz bu dönem sekiz farklı okula yardımda bulundu. Yardımlarını gerekli yerlere ulaştırabilmeleri için öncelikle sponsor gerekliliğinden dolayı iletişim becerilerini devreye soktular ve nihayetinde küçücük çocukların yüzlerinde tebessümleri görmek onların tüm yorgunluklarını giderdi.

Öğrencilerimiz topluma hizmet edebilmek amacıyla tespit ettikleri okullarda öncelikle ihtiyaç tespitine yönemiş olup, sonrasında sponsor arayışlarına girişmişlerdir. Yapılan faaliyetler arasında anaokulların yenilenmesi (parke döşenmesi, pencere ve perde yenilemeleri, vb.), sosyal medya aracılığıyla oluşturulan platformlarda başlatılan kitap toplama kampanyası ile kütüphanelerin yenilenmesi dikkat çekti. Öğrencilerimiz yaptıları yardımlarda öncelikli hedeflerinin okullardaki eğitim ortamlarının çocukların kullanımına daha elverişli, daha sağlıklı ve daha az tehlikeli hale getirilmesi olduğunu belirtmiştir.

Çeşitli köy okullarına kırtasiye yardımları, Doğu Anadolu Bölgesindeki okullara yine sponsorlar yardımıyla kılık-kıyafet (bot-mont) yardmının yapılması; ayrıca ihtiyacı olan okullarda ihtiyaç tespiti sonrasında teknolojik ürün yardımınının yapılması öğrencilerimizin topluma hizmet girşimlerindendir.